• Бюро-Стиль. Меблі & Крісла
  • Блог
  • Зелений офіс. 5 простих способів зробити ваш офіс екологічним.

Зелений офіс. 5 простих способів зробити ваш офіс екологічним.

За статистикою, на великі офісні будівлі припадає 40% світового споживання енергії, 70% споживання електрики і, як наслідок, 30% викидів вуглекислого газу в атмосферу. 
Ми пропонуємо вам кілька простих порад, які перетворять ваш офіс в екологічно чистий.
Зелений офіс. 5 простих способів зробити ваш офіс екологічним.. Фото 1
Аналізувати шкоду, яку завдає планеті намагання великих корпорацій заробити побільше, архітектори стали давно. В 1993 році, на Всесвітньому конгресі архітекторів, вперше були сформульовані найважливіші пріоритети, яких необхідно дотримуватися при будівництві офісних будівель: енергоефективність, автономність від централізованих мереж і екологічність свого архітектурного середовища.

Пізніше знаменитий архітектор Кен Янг ввів поняття «екологічний хмарочос». З того часу, працювати по вище зазначеним принципам, намагаються всі великі світові корпорації.
У сучасному світі з'явився новий напрямок в будівництві - біокліматична архітектура (Bioclimatic Architecture). Це один з напрямів архітектури в стилі hi-tech з яскраво вираженим використанням засклених просторів.
Зелений офіс. 5 простих способів зробити ваш офіс екологічним.. Фото 2
Лідерами в будівництві екологічних офісів  виступають міжнародні компаній, такі як: Google, Intel, Upeco, Coca-Cola, Facebook,  Courtyard by Marriott Moscow City Center, Ernst & Young, PricewaterhouseCoopers і багато інших.

Цікаво, що завдяки заходам по перетворенню звичайного офісу в екологічний, скорочується не тільки шкода, яка наноситься планеті, а й грошові витрати на його утримання.
Зробити офіс екологічним можна і самим співробітникам. Для цього досить дотримуватися декількох простих правил. Вони складаються з п'яти пунктів.

Електроенергія і вода

Раціональне використання води - перший крок у становленні вашої нової еко-структури. Встановіть прилади обліку споживання води. Використовуйте водо-зберігаючі насадки на крани - вони можуть значно скоротити витрату води.
Замість ламп розжарювання варто використовувати лампи люмінісцентні, з електронними пускорегулюючими автоматами, або LED лампи. Допоможуть заощадити електороенергію системи автоматичного контролю освітлення, наприклад, фотореле. Крім того, максимально використовуйте природне освітлення. Вимикайте світло там, де воно не використовується. В кінці робочого дня вимикайте всю електричну техніку:  мережеві фільтри, чайники і мікрохвильовки.
Зелений офіс. 5 простих способів зробити ваш офіс екологічним.. Фото 3
Технологія переробки

Офісні відходи необхідно розділиляти за трьома категоріями: папір, пластик і скло. 
Зелений офіс. 5 простих способів зробити ваш офіс екологічним.. Фото 4
Витратні матеріали

Друкувати маловажливі документи можна на зворотному боці.
А в ідеалі варто спробувати вести внутрішній документообіг тільки в електронному вигляді. 
Зелений офіс. 5 простих способів зробити ваш офіс екологічним.. Фото 5
Посуд

Замініть одноразовий посуд на скляний або фарфоровий. Перевагу, звісно, варто віддати виробам з переробленого матеріалу.
 
Зелений офіс. 5 простих способів зробити ваш офіс екологічним.. Фото 6
Побутова хімія

Не використовуйте в офісі засоби побутової хімії, що містять хлор і хлорорганічні сполуки, а також фосфати і фосфонати.
Зелений офіс. 5 простих способів зробити ваш офіс екологічним.. Фото 7

Пам'ятайте, що найдієвіший спосіб перетворити ваш офіс в екологічний - агітація співробітників. Нехай всі ваші працівники дізнаються, що сучасний світ повинен бути зеленим.