• Бюро-Стиль. Меблі & Крісла
  • Блог
  • Open-space офіс: 7 рад для тих, кому складно в них працювати

Open-space офіс: 7 рад для тих, кому складно в них працювати

Останнім часом все більше компаній організовують свої офіси в стилі open-space: це одна величезна кімната з розставленими в ній комп’ютерними столами для співробітників. 
Якщо ви не любите працювати серед натовпу співробітників – то ця стаття для вас.
Open-space офіс: 7 рад для тих, кому складно в них працювати. Фото 1
В облаштуванні робочого простору в стилі open-space  простору є ряд переваг, наприклад, це робить колектив більш згуртованим, та й оренда офісного приміщення обходиться дешевше. Але практика показує, що багато хто відчуває себе некомфортно в такому офісі: шум і відсутність особистого простору дратують. Якщо ви любите тишу, то є кілька методів полегшити своє становище.

1. Користуйтеся кімнатами для конференцій
Навіть в офісах, спроектованих за системою open-space, в більшості випадків є окремі тихі кімнати для конференцій. Якщо вам потрібно порахувати фінансові показники, переговорити з партнерами по телефону або ще з якоїсь причини втекти від шуму - працюйте там.

2. Поводьтеся з колегами так, як ви хотіли б, щоб вони поводили себе з вами
Не розмовляйте голосно по телефону, не їжте на робочому місці, не порушуйте  чужий особистий простір ... зрештою цей список можна доповнювати новими пунктами, тому перш ніж вимагати від інших відповідати певним стандартам, постарайтесь і ви їм відповідати.
Open-space офіс: 7 рад для тих, кому складно в них працювати. Фото 2

3. Не з'ясовуйте відносин при всіх
Навіть якщо вас дратують ваші офісні колеги і ось-ось станеться скандал - не з’ясовуйте стосунків в офісі, серед співробітників. Чи хотіли б ви слухати чужі суперечки? 
Краще вийдіть в менш людне місце, де вас ніхто не почує, і там поговоріть.
А ще краще взагалі не сваріться на роботі.

4. Користуйтеся навушниками
Як для того щоб послухати музику, так і для того щоб відмежуватись від шуму. 

5. Замість того, щоб скаржитися начальству на поганий офіс, поговоріть з колегами
Якщо начальник вже вирішив облаштувати офіс в стилі open-space, то навряд чи він прислухається до ваших побажань і переробить його, особливо коли інших все влаштовує. Краще поговоріть з колегами, розкажіть їм, що вам не подобається, домовтеся про правила поведінки.

6. Використовуйте ситуацію в вашу користь
Така відкрита система може бути для когось незручною, але не все так погано. Ви бачите все, що відбувається в компанії, можете брати активну участь в житті колективу, не пропускайте жодної події. 

7. Працюйте вдома
Якщо всі методи випробувані, але ви ніяк не можете звикнути до відкритих офісах, є сенс попросити начальство дозволити вам працювати з дому. Це не ідеальний варіант, але краще вже так, ніж цілий день проводити в місці, яке вам не подобається. Хороший начальник зможе зрозуміти проблему і зробити заради вас виняток.